Autoryzowany serwis Volkswagen – czym różni się od zwykłego warsztatu?

Przede wszystkim ceną. Koszty naprawy Volkswagena w zwykłym warsztacie samochodowym często są znacznie niższe niż w autoryzowanym serwisie. Skąd ta różnica? Ma na to wpływ kilka czynników.
Mechnicy szkoleni u źródła
W autoryzowanym serwisie Volkswagena pracują mechanicy, którzy uczestniczą w szkoleniach organizowanych przez samego producenta. Takie zajęcia odbywają się nawet kilka razy do roku. Ponadto na bieżąco otrzymują najnowsze informacje techniczne dotyczące poszczególnych modeli. Dzięki temu mają znacznie lepszy dostęp do wiedzy o konstrukcji Volkswagenów niż mechanicy ze zwykłych warsztatów samochodowych.
Specjalizacja – za to się płaci
Mechanicy ze zwykłych warsztatów znają się na wszystkim. Naprawią zarówno Volkswagena, jak i Seata, Skodę oraz Mercedesa. Osoby pracujące w autoryzowanych serwisach specjalizują się w konkretnych modelach samochodów. Co istotne, w wyjątkowo trudnych sytuacjach mają możliwość skontaktowania się bezpośrednio z inżynierami Volkswagena. Dzięki temu usunięcie nawet skomplikowanych awarii nie zajmuje im dużo czasu.