Dlaczego warto kupić auto u oficjalnego dealera Volkswagena pomimo wysokiej ceny?

Volkswagena od osoby fizycznej lub komisu samochodowego można kupić znacznie taniej niż u oficjalnego dealera marki. Mimo tego wiele osób wciąż decyduje się na bardziej kosztowną opcję. Mają ku temu poważne powody.
Bezpieczeństwo zakupu Volkswagena
Wysoka cena u oficjalnego dealera Volkswagena nie bierze się znikąd. Samochody z takich miejsc mają jasną historię oraz rzetelnie prowadzoną dokumentację napraw. Kupujący może dowiedzieć się gdzie i w jaki sposób był użytkowany pojazd. O cofaniu liczników czy innych nieuczciwych praktykach nie ma mowy.
Samochody u oficjalnego dealera przechodzą także gruntowny przegląd techniczny. Jeśli pojawią się wątpliwości związane ze stanem pojazdu, Volkswagen nie trafi do oferty.
U oficjalnego dealera Volkswagena tylko z pozoru jest drożej
Jeśli Volkswagen kupiony od osoby prywatnej okaże się wadliwy, trzeba będzie zostawić nawet tysiące złotych u mechanika. Oficjalny dealer nie może sobie pozwolić na utratę dobrego wizerunku. Z tego powodu nie sprzeda samochodu z ukrytymi wadami. Może więc okazać się, że zakup auta w sprawdzonym miejscu to wbrew pozorom spora oszczędność.